Nowoczesne mieszkanie w Krakowie

Nowoczesne mieszkanie w Krakowie – temat jakże wydawałoby się prosty, oklepany, powtarzający się w różnych odsłonach. Część dzienna średniej wielkości mieszkania jednak okazała się sporym wyzwaniem. Zmieszczenie wszystkich funkcji, wraz z jadalnią oraz możliwością przechowywania różnych przedmiotów wytworzyła przestrzeń bazującą na funkcjonalności. Zamiłowanie inwestorów do drewna i czerni zostało przełamane elementami zieleni, które nadały życia pomieszczeniu. Dodatkowym akcentem stały się niebanalne lampy wypełniające górne partie mieszkania.

Jednak od początku. Zgłosili się do nas inwestorzy, którzy wymarzyli sobie nowoczesne mieszkanie. Na niecałych 40m2 musieliśmy zmieścić salon z jadalnią i aneksem kuchennym, przedsionek, wygodną sypialnię oraz łazienkę. Te dwa ostatnie pomieszczenia znajdziecie na naszej stronie (linki poniżej). Po zmianie układu funkcjonalnego, przestawieniu ścian udało się nam wytworzyć przedsionek z dużą ilością miejsca na szafę, kuchnię z wyspą, otwartą na jadalnie z okrągłym stołem i salon. Dzięki zminimalizowaniu ilości ścian mogliśmy uzyskać dużą, otwartą powierzchnię tworzącą nowoczesne mieszkanie.

Inwestorzy z zamiłowaniem do natury zdecydowali się na wprowadzenie dużej ilości drewna do zabudowy meblowej kuchni jak i salonu czy przedsionka. Jasne drewno zostało przełamane detalami w postaci kamiennego, czarnego blatu czy też bardzo ciemnego drewna – wenge. Dodatkiem, który uzupełnił wnętrza a był łącznikiem pomiędzy innymi pomieszczeniami tegoż mieszkania był kolor zielony, który pojawił się na krzesłach czy dodatkach tekstylnych tj. dywanie czy też poduszkach. Przestrzeń rozrzeźbiły lampy o ciekawych formach a ciekawym urozmaiceniem białych ścian stała się tapeta z delikatnym motywem ptaków.

Informacje o projekcie: Nowoczesne mieszkanie w Krakowie

Powierzchnia całego mieszkania wynosi 38m2 Podjęliśmy się pełnego projektu wykonawczego, w którego skład weszły m. in.: inwentaryzacja lokalu, projekt układu funkcjonalnego w formie rzutu 2d, moodboard przedstawiający założenia stylistyczne i kolorystyczne, dobór elementów wyposażenia oraz kolorystyki, fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, spis użytych materiałów, mebli i urządzeń, projekty branżowe, projekty wykonawcze mebli dla stolarza.

Pod tym linkiem znajdziecie projekt sypialni w tym samym mieszkaniu: http://maczarchitektura.pl/2018/02/nowoczesna-sypialnia/

Pod tym linkiem znajdziecie łazienki: http://maczarchitektura.pl/portfolio/lazienka-khaki/

Obserwujcie nas na Facebooku: https://www.facebook.com/maczarchitektura/

Nasz Instagram: https://www.instagram.com/maczarchitektura/