Nowoczesna sypialnia w Krakowie

Zieleń nas otacza, uspokaja i wpływa kojąco. Pośród zieleni dobrze się nam wypoczywa. W miastach jednak często cierpimy na niedosyt zieleni i szukamy wszelakich rozwiązań aby czuć się bliżej niej. Czasem najprostszym rozwiązaniem jest sam kolor, który kieruje nasze myśli ku temu co naturalne. Butelkowa zieleń to jeden z najważniejszych kolorów polecanych przez Pantone w 2017r. Okazała się strzałem w dziesiątkę i z dnia na dzień powstawało coraz więcej wnętrz z tym kolorem. Również producenci mebli zdecydowali się na wprowadzenie tej barwy do swej oferty co ułatwiło znacząco pracę projektantom wnętrz. Nowoczesna sypialnia w Krakowie również bazuje na butelkowej zieleni, którą we własnej sypialni wymarzyli sobie inwestorzy.

Nowoczesna sypialnia w Krakowie bazuje na prostocie i minimalizmie. Inwestorzy ze względu na niewielką głębokość pomieszczenia zdecydowali się na zabudowę szaf za łóżkiem na jednej ścianie. Zależało im również na niewielkim kąciku do pracy na komputerze, który pojawił się przy ścianie z oknem. Meble, wraz z łóżkiem zostały wykonane przez stolarza na zamówienie, dzięki czemu został utrzymany jednolity charakter zabudowy meblowej oraz jej materiał.

Wy wnętrzu wykorzystane zostały drewno (jako materiał, szaf i łóżka, jasno szara (prawie biała) wykładzina dywanowa, biały lampy sufitowe (typu spot na szynach od Aqform), białe lampy nad łóżkiem od Customform, białe krzesło metalowe z siatki, duże, opierane o ścianę lustro w białej, metalowej oprawie. Uzupełnieniem wnętrza jest zielona, butelkowa ściana za łóżkiem oraz dla zróżnicowania faktury zielony materiał na łóżku oraz zielona zasłona. Połączenie to okazało się strzałem w dziesiątkę i zostało w pełni zaakceptowane przez inwestorów.

Informacje o projekcie: Nowoczesna sypialnia w Krakowie

Nowoczesna sypialnia w Krakowie została wyposażona w elementy od takich producentów jak np.: Aqform, Customform oraz wiele elementów wykonanych na zamówienie.

Powierzchnia pokoju wynosi około 13,5m2. Podjęliśmy się pełnego projektu wykonawczego, w którego skład weszły m. in.: inwentaryzacja lokalu, projekt układu funkcjonalnego w formie rzutu 2d, moodboard przedstawiający założenia stylistyczne i kolorystyczne, dobór elementów wyposażenia oraz kolorystyki, fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, spis użytych materiałów, mebli i urządzeń, projekty branżowe, projekty wykonawcze mebli dla stolarza.

Pod tym linkiem znajdziecie projekt innej sypialnia (na poddaszu): http://maczarchitektura.pl/portfolio/sypialnia-na-poddaszu/

Obserwujcie nas na Facebooku: https://www.facebook.com/maczarchitektura/

Nasz Instagram: https://www.instagram.com/maczarchitektura/