Kawalerka w Krakowie – mała przestrzeń wykorzystana do maksimum

Jako Architekt Wnętrz Kraków szczególnie chętnie podjęliśmy się wyzwania projektu wnętrza niewielkiej kawalerki w tym mieście. Wymagania inwestora tj. wydzielenie poszczególnych stref (dziennej, nocnej, biurowej) doprowadziły do wykrystalizowania się ostatecznej koncepcji przestrzennej mieszkania. Otwarta kuchnia, połączona poprzez wyspę z resztą lokalu, pozwoliła uzyskać efekt znacznie większej przestrzeni. Ze względów powierzchniowych nie udało się wytworzonych klarownej części nocnej z przestronnym łóżkiem. Z tego względu wraz z klientem zdecydowaliśmy na zastosowanie w projekcie kawalerki rozkładanej sofy, wydzielonej jedynie częściowo regałem. Zabieg ten pozwolił ukryć sofę przed osobami wchodzącymi do mieszkania – jest ona niewidoczna z hallu. Dodatkowym elementem zwiększającym przestrzeń jest lustro oraz zastosowanie niewielkiej ilości elementów dekoracyjnych. Minimalizm form, prostota wykończenia ścian, mebli oraz stopniowe rozjaśnianie wnętrza pozwoliło zmienić odczucie przestrzeni. Projektując to wnętrze skupiliśmy się na utrzymaniu eleganckiej stylistyki, stonowanych barw i odpowiednio dużej powierzchni do przechowywania. Dobór ciemnego brązu, stonowanej zieleni, szarości i czarnych dodatków idealnie wpisał się w oczekiwania klienta. Zabieg doboru kolorystyki opiera się na przejściu tonalnym od okna do wnętrza mieszkania. Im dalej, tym jaśniej. W łazience, nawiązując do kolorystyki całego mieszkania, zastosowaliśmy drewno oraz brązowe i szare płytki.

Informacje o projekcie od MACZ Architektura – Architekt Wnętrz Kraków, Jasło, Krosno

W projekcie kawalerki w Krakowie znajdziecie produkty m. in. takich firm jak: Customform, Giera Design, Samsung, Teka, Aqform, Fameg, MAXlight oraz wiele innych.

Powierzchnia mieszkania wynosi zaledwie 22m2 i jest ono przeznaczone pod najem krótkoterminowy. Podjęliśmy się pełnego projektu wykonawczego, w którego skład weszły m. in.: inwentaryzacja lokalu, projekt układu funkcjonalnego w formie rzutu 2d, moodboard przedstawiający założenia stylistyczne i kolorystyczne, dobór elementów wyposażenia oraz kolorystyki, fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, spis użytych materiałów, mebli i urządzeń, projekty branżowe, projekty wykonawcze mebli dla stolarza oraz projekty wykonawcze dla części dziennej i łazienki.

Pod tym linkiem znajdziecie projekt łazienki dla tego mieszkania: http://maczarchitektura.pl/2018/02/lazienka-w-kawalerce/

Obserwujcie nas na Facebooku: https://www.facebook.com/maczarchitektura/

Nasz Instagram: https://www.instagram.com/maczarchitektura/