Pokój nastolatki na poddaszu

Czasem trafiają nam się klienci wymagający, o dużym wyczuciu estetyki. Projekty dla takich osób wymagają często od nas nowego sposobu myślenia, odejścia od schematu, poszukiwania nowych rozwiązań a często nawet materiałów. Takie projekty wzbogacają nasz warsztat projektanta wnętrz i pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć klienta. W ostatnim czasie projektowaliśmy poddasze w domu jednorodzinnym w Krakowie a jednym z pomieszczeń był pokój nastolatki na poddaszu. Jak okazało się w rozmowie, młoda dama planuje udać się na studia związane z projektowaniem mody i z dnia na dzień rozwija się w tym kierunku. Miała ona również określone wymagania co do kolorystyki i wymarzyła sobie kącik z miejscem do szycia i składowania materiałów. Było to dla niej znacznie ważniejsze niż chociażby łóżko czy szafa.

W tym przypadku pokój nastolatki był nieco inny od typowych pokoi. Pod względem funkcjonalnym wprowadziliśmy duże biurko z szufladami oraz półkami na bocznej ścianie, które miało spełniać nie tylko funkcję biurka do nauki, ale przede wszystkim miejsca do projektowania i szycia ubrań.

Przy okazji postanowiliśmy zaskoczyć nastolatkę projektując dla niej szafę do prezentacji swoich ubrań i akcesoriów modowych. Sami dobrze wiemy, że taki sposób prezentacji jest motywujący dla twórcy a dodatkowo tworzy ciekawą przestrzeń we wnętrzu. Przy łóżku postawiony został manekin, który jest nieodłącznym narzędziem pracy projektantki ubrań.

Mimo zastosowania czarnej barwy na szafach (tak drewnianych jak i metalowych) pokój nastolatki na poddaszu utrzymał ciepły klimat dzięki zastosowaniu jasnych paneli drewnianych, jasnego drewna na łóżku i biurku a przede wszystkim dzięki wprowadzeniu na ścianę z drzwiami ukrytymi tapety z motywem twarzy.

Informacje o projekcie: pokój nastolatki  na poddaszu

Pokój nastolatki na poddaszu został wyposażony w elementy od różnych producentów m. in.: tapety od PIXERS, krzesło od Noti, lampy od Aqform i Customform, panele od QuickStepFloors, łożko Ikea.

Powierzchnia pokoju wynosi zaledwie 12m2. Podjęliśmy się pełnego projektu wykonawczego, w którego skład weszły m. in.: inwentaryzacja lokalu, projekt układu funkcjonalnego w formie rzutu 2d, moodboard przedstawiający założenia stylistyczne i kolorystyczne, dobór elementów wyposażenia oraz kolorystyki, fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, spis użytych materiałów, mebli i urządzeń, projekty branżowe, projekty wykonawcze mebli dla stolarza.

Pod tym linkiem znajdziecie projekt sypialni z łazienką rodziców w tym samym domu: http://maczarchitektura.pl/portfolio/sypialnia-z-lazienka/

Obserwujcie nas na Facebooku: https://www.facebook.com/maczarchitektura/

Nasz Instagram: https://www.instagram.com/maczarchitektura/
Pokój nastolatki na poddaszu Pokój nastolatki Architekt wnętrz Kraków