Etapy projektowe

rozmowa / analiza

Pierwszym i najważniejszym etapem jest zrozumienie wymagań inwestora, preferencji stylistycznych, kolorystyki i budżetu projektu wnętrza. Pozwoli nam to skrócić proces projektowy i maksymalnie trafić
w gusta klienta.

Inwentaryzacja

Inwentaryzacja czyli pomiar wnętrza pozwala stworzyć projekt wnętrza idealnie wpasowanego w zastany stan oraz ułatwić pracę wykonawcom. W szczególnych przypadkach możemy pracować na rzutach przesłanych przez inwestora.

Układ funkcjonalny 2d

Na tym etapie staramy się wpasować wymagania inwestora w zastaną przestrzeń. Projektujemy układ ścian, mebli i wyposażenia na rzucie 2d.

Koncepcja 3d / wizualizacje

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego przechodzimy do modelu 3d z doborem kolorystyki, materiałów i elementów wyposażenia. Na bazie modelu 3d powstają fotorealistyczne wizualizacje, ukazujące ostateczny efekt.

Spis materiałów

Kolejnym etapem jest wykonanie zestawienia użytych materiałów i sprzętów wyposażenia wnętrz
oraz wskazanie przykładowych miejsc zakupu. Uwzględniamy w tym oczekiwania i budżet inwestora
oraz realność wykonania projektu.

Projekt wykonawczy

Ostatnim etapem jest wykonanie rysunków 2d (z uwzględnieniem instalacji), przedstawiających szczegółowo projekt w taki sposób, aby wykonawcy / branżyści mogli bez żadnych przeszkód wykończyć wnętrze. Zakres rysunków można znaleźć w zakładce Zakres projektu.

Nadzór autorski

Nadzór autorski to wizyty na budowie w celu weryfikacji wykonywanych prac z przekazanym przez nas projektem. Jest to dodatkowa, ewentualna opcja.

* Poszczególne etapy mogą się różnić w zależności od wyboru Zakresu projektu.

MACZ Architektura