Etapy projektowania wnętrz

Ostateczny wygląd wnętrza to wynikowa wielu elementów projektu.
Odpowiednia ich kolejność poprawia efektywność współpracy.
Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy projektowania wnętrz.
Ich ilość i kolejność jest zależna od Zakresu projektu wnętrza.

rozmowa / analiza

Pierwszym i najważniejszym etapem jest zrozumienie wymagań inwestora, preferencji stylistycznych, kolorystyki i budżetu projektu wnętrza. Dzięki temu będziemy w stanie skrócić proces projektowy i maksymalnie trafić w gusta klienta. Niejednokrotnie taka rozmowa jest połączona z wypełnieniem ankiety do projektu wnętrza.

Inwentaryzacja

Inwentaryzacja czyli pomiar wnętrza pozwala stworzyć projekt wnętrza idealnie wpasowanego w zastany stan oraz ułatwić pracę wykonawcom. W szczególnych przypadkach możemy pracować na rzutach przesłanych przez inwestora, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej rozpocząć pracę. Więcej o inwentaryzacji dowiesz się na naszym blogu: https://maczarchitektura.pl/blog-projektowanie-wnetrz/

Układ funkcjonalny 2d

Na tym etapie staramy się wpasować wymagania inwestora w zastaną przestrzeń. Dlatego też wprowadzamy w zastany stan odpowiedni układ ścian, mebli i wyposażenia wnętrza w postaci rzutu 2d.

Koncepcja 3d / wizualizacje

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego przechodzimy do modelu 3d z doborem kolorystyki, materiałów i elementów wyposażenia. Na bazie modelu 3d powstają fotorealistyczne wizualizacje, czyli grafiki ukazujące ostateczny efekt.

Spis materiałów

Kolejnym etapem jest wykonanie zestawienia użytych materiałów i sprzętów wyposażenia wnętrz oraz wskazanie przykładowych miejsc zakupu. Uwzględniamy w tym oczekiwania i budżet inwestora oraz realność wykonania projektu.

Projekt wykonawczy

Ostatnim etapem jest wykonanie rysunków 2d (z uwzględnieniem instalacji), przedstawiających szczegółowo projekt w taki sposób, aby wykonawcy / branżyści mogli bez żadnych przeszkód wykończyć wnętrze. Zakres rysunków można znaleźć w zakładce Zakres projektu wnętrza.

Nadzór autorski

Nadzór autorski to wizyty projektanta na budowie pozwalające nam zweryfikować wykonywane prace z przekazanym przez nas projektem. Jest to dodatkowa, ewentualna opcja.

* Poszczególne etapy projektowania wnętrz mogą się różnić w zależności od wyboru Zakresu projektu.

Etapy projektowania wnętrz