Domowe biuro – jak zaprojektować aby było funkcjonalne?
Domowe biuro to znak czasu. Choć jeszcze niedawno wydawało się, że domu czy mieszkaniu będziemy spędzać coraz mniej czasu to idzie to w nieco innym kierunku. Wiele osób ze względu na obecną sytuację na świecie podejmuje pracę zdalną. Wiele firm zezwala na częściową pracę zdalną. Stąd też projektujemy coraz więcej mieszkań z miejscem do pracy lub w ogóle wydzielonym biurem. Jak zaaranżować biuro w domu czy mieszkaniu aby było funkcjonalne i dobrze się w nim pracowało?
Przeczytaj również: Pomysł na wystrój sypialni
Domowe biuro – wydzielone pomieszczenie
Jednym z rozwiązań na domowe biuro jest wydzielone pomieszczenie. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy chociażby w projekcie: Projekt wnętrza w Łańcucie. Inwestorzy mając do dyspozycji dodatkowe pomieszczenie zdecydowali się na domowe biuro, ale z dodatkowymi funkcjami. Ze względu na całkiem sporą miejsca zaprojektowaliśmy przestronne biurko wraz z półkami powyżej. Można wprowadzić do takiej przestrzeni regał, ale jeśli przestrzeń jest współdzielona ze strefą odpoczynku (jak w tym przypadku) warto zaprojektować zamkniętą szafę na dokumenty. Nie inaczej było w tym przypadku. Dodatkowo wprowadziliśmy do wnętrza otwarty regał. Połączyliśmy domowe biuro z miejscem odpoczynku i miejscem do przenocowania gości. Wygodny fotel I spora rozkładana sofa stały się ciekawym elementem wnętrza. Staraliśmy rezygnować z krzykliwych, wyróżniających się elementów, które mogłyby rozpraszać podczas pracy. W takim wnętrzu należy zwrócić uwagę na bliskość biurka od okna czy też wystarczające natężenie światła do pracy. Warto wprowadzić tablicę na zapiski czy jakiegoś rodzaju organizer.
Miejsce do pracy w mieszkaniu
Czasem jednak mieszkanie jest zbyt małe żeby wydzielić oddzielne pomieszczenie na domowe biuro. W takim przypadku klienci decydują się na wydzielone miejsce do pracy. Może to być biurko w sypialni, salonie czy nawet kuchni. Można je niekiedy w sprytny sposób wpleść w zabudowę Taki zabieg zastosowaliśmy właśnie w projekcie: Nowoczesne mieszkanie z elementami glamour. Biurko do pracy, ze względu na niewielkie wnętrze, zostało umiejscowione w ciągu kuchennym, ale przy oknie. Stanowi kontynuację zabudowy, nie wyróżnia się a jednocześnie dopełnia wnętrze. Nie jest to oczywiście rozwiązanie idealne, mamy tego świadomość. Mimo to w niewielkich mieszkaniach (zwłaszcza pod wynajem) trzeba poszukiwać podczas procesu projektowego kompromisów.
Jeśli interesujesz się ogrodnictwem zajrzyj na Bukowysad.
Artykuł prezentuje darmowy projekt łazienki, który może okazać się pomocny dla osób poszukujących inspiracji do urządzenia swojej łazienki. Autorzy przedstawiają propozycję nowoczesnego, minimalistycznego wystroju, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Opisane rozwiązania pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni i stworzenie komfortowej łazienki. Polecam dla osób, które planują remont lub aranżację swojej łazienki.
Ciekawy artykuł! Też w tym roku urządzałam swoje domowe biuro z racji tego, że zaczęłam pracę zdalną w domu. Ja mam je połączone z sypialnią, ale tak jakby oddzielone to pomieszczenie. Zrobiłam je w jasnych kolorach z nutą drewna. Z efektów jestem strasznie zadowolona. W tym tygodniu jeszcze czeka mnie naprawa klimatyzacji. U nas w Sopocie, w porze lata, jest jednak nie do wytrzymania! A ja lubię pracować komfortowo i wygodnie. Klimatyzator w porze upałów na pewno się przyda! 😀